vyhledavaci tlacitko

Zjistit více

Zprávy

Důležité informace

8.kolo 2017/2018 TJ Sokol Raková - Čechie Příkosic / publikováno 14. 10. 2017 / TJ Sokol Raková
obr_zpravy

8.kolo 2017/2018 TJ Sokol Raková - Čechie Příkosice 4:2 (3:1)

Velmi pohledný zápas jsme mohli sledovat pouze poločas, protože ve druhém dění se konala tragikomedie pomezního rozhodčího Hlavsy...ale o tom později. Domácí borci zápas opanovali už ze začátku zápasu. V 11.min. se trefil Smitka, ve 31.min. opět Smitka a ve 34.min. Běle, 3:0 už zavánělo debaklem, protože šancí domácích přibývalo. Jenže před odchodem do šaten snížil hostující Nový na 1:3 a po přestávce se k údivu všech zastavil pomezní sudí Hlavsa u domácích fanoušků a s úsměvem pronesl, že by to chtělo trochu okořenit, že je to nudný zápas. Nikdo tomu nevěnoval pozornost, bral to každý jako podivný žert. Jenže sudí začal úřadovat a dělat ze sebe komedianta. Otáčel evidentní auty domácích pro hosty, dokonce na sebe poutal pozornost zbytečným vbíháním na hřiště v momentu, kdy toho nebylo třeba, dokonce i hlavní sudí chvílemi kroutil hlavou. Pak si nechal několikrát hlavního zavolat k lajně a chtěl udělit červenou kartu úplně jinému hráči než provedl zákrok a vůbec se neúčastnil nějakého střetu. Sudí to naštěstí vyřešil jen žlutou domluvou, ale nechápal, co se s pomezním děje. Hlavní věc se stala v 80.minutě, kdy lehký míč podcenil domácí brankář a utekl mu míč až do zámezí k rohovému praporku. Míč doběhl, vzal do ruky a chtěl se s ním vrátit do branky a až teprve pak hodit míč soupeři k rozehrání rohového kopu. To mu soupeř neumožnil a asi tři metry od praporku v zámezí do něj mírně vrazil a chtěl si míč vzít, brankáře to popudilo, míč mu dal, ale doprovodil to mírným pohlavkem, za což správně dostal červenou kartu. K udivení všech však pomezní Hlavsa opět volal na hlavního, že mu chce něco sdělit. Po dlouhém dohadování hlavní sudí nepochopitelně k všeobecnému údivu nařídil pokutový kop (za zákrok mimo pokutové území, mimo hrací plochu, v přerušené hře, když se měl kopat rohový kop). To samozřejmě rozlítilo domácí publikum, které verbálně napadalo pomezního Hlavsu, který vše vymyslel a všemu se smál. Přišel kontaktní gól od Pražáka na 2:3 a kdyby hned v zápětí nezvýšil Procházka P. na 4:2, ještě by to bylo hektické. Naštěstí další nesmysly pomezního ukončil hned v 90.minutě hlavní sudí závěrečným hvizdem, i když se mělo nastavovat minimálně sedm minut. Hosté stejně nejevili známky nějakého závěrečného odporu a spíše se bavili směšným koncem zápasu. Pomezní Hlavsa bez jakéhokoliv nebezpečí útoku zmizel ve své šatně a zamkl se v ní. Hlavní sudí se svým asistentem šli vymyslet nějaké vysvětlení pro tu frašku do zápisu o utkání a vše by se přešlo pár nadávkami na adresu sudího Hlavsy...vždyť tři body doma zůstali a zápas tolik ten nesmysl neovlivnil. Jenže v tom se v areálu objevila hlídka PČR, že prý někdo volal, že se bojí o život. Teprve pak se všichni funkcionáři a přítomní dozvěděli, že je sudí Hlavsa zamčený a že to volal on. Vše vypověděl bez doložitelných důkazů, vymýšlel si věci, které se nestaly a odmítal výpověď ostatních, že se s nimi bude soudit, když půjdou proti němu. Nechali jsme ho radši odejít v doprovodu Policie a za potlesku přítomných, kteří tak ocenili celé jeho komediální vystoupení. Hlavní sudí si pak popovídal s krajským předsedou komise rozhodčích, který na naši žádost přijel situaci vyhodnotit. (Podle pozdějších informací byl snad sudí Hlavsa již vyhozen z funkcí rozhodčích)

Přílohy ke zprávě

Tato zpráva nemá přílohy!
Nebezpečný odpad Dne 21.11.2019 od 15:20 do 15:35 hod proběhne svoz nebezpečného odpadu.